معرفی

 معرفی

 

 

nolaبب burns

مؤسسه فرهنگی هنری نفمۀ گشایش در سوم مهرماه 1379 با انگیزه ی بهبود وضعیت موسیقی در شهر اصفهان و فعالیت در زمینه ی آماده سازی آثار صوتی ، تصویری و مکتوب ؛ با برگزاری مراسم گشایش در خانه ی کارگر اصفهان ( همزمان با هفتاد و دومین سالروز تولد استاد حسن کسائی) و با پشتوانه ی نام و اعتبار این هنرمند برجسته و مردمی کار خود را آغاز کرد .ostad kassai

 

 

 

 

 

 

 

 

nola burns

از همان ابتدا سعی بر جذب برترین مربیان موسیقی در شهر اصفهان و برگزاری کلاس های ویژه با حضور هنرمندان تهران بود . هم اکنون نیز با بهره گیری از بیش از چهل مربی در زمینه ی آموزش موسیقی ایرانی و غیر ایرانی ، شرایطی را فراهم نموده است که هنرجویان بتوانند از تجارب این هنرمند به نحوی شایسته استفاده نمایند .

یادآوری این نکته ضروری است که تصمیم از ابتدا تا امروز بر این بوده که ترکیبی از مربیان میانسال و با تجربه و نیز مربیان جوان و کوشا استفاده شود ، تا محیطی پویا و اثرگذار فراهم گردد .

هنرجو

در بسیاری از موارد هنرجویان این مؤسسه با پیشرفت قابل ملاحظه ای در رشته ی فعالیت خود ، توانسته اند مدارج ترقی را طی نمایند ، از جمله موفقیت در جشنواره های داخلی و خارجی ، شرکت در کنسرت های داخلی و خارجی ، ادامه ی تحصیل در هنرستان و دانشکده های موسیقی داخلی ، همچنین کنسرواتوارها و دانشگاه های خارج از کشور . لازم به ذکر است که برخی از این عزیزان با دریافت کارت صلاحیت تدریس ، در حال تدریس در رشته ها و شاخه های مختلف هستند و خود به پرورش استعدادهای جوان و نوجوان مشغول .

محیطs

مؤسسه نغمه ی گشایش با بهره گیری از محیطی متفاوت و آراسته با 310 متر زیر بنا و دارا بودن 7 کلاس با ابعاد مناسب توانسته در طول 15 سال فعالیت مؤثر خود ، محیطی با نشاط ، هنری و وزین را برای مربیان ، هنرجویان و مراجعان فراهم سازد .

موقیت

این مؤسسه در موقعیت شهری مناسب ، یعنی کنار پل فلزی ، کوچه ی هتل اصفهان ( بیشه ی حبیب) واقع شده که تقریباً مرکز شهر است و برای آمد و شد از نقاط مختلف شهر ، مناسب و قابل دسترسی تقریباً آسان می باشد .

آماده سازی urns

یکی از اهداف اصلی این مؤسسه ، تهیه و آماده سازی آثار صوتی ، تصویری و نوشتاری از میراث هنری استاد حسن کسائی و دیگر هنرمندان برجسته ی موسیقی بوده و هست ، که بخشی از آن که تا به حال انتشار یافته و در منوی " واحد اجرا" ( آثار صوتی – نوشتاری) همین وب سایت قابل مشاهده است . آثار دیگری در دست تهیه است ؛ از آن جمله :

1) فیلم مستند حسن کسائی ( به کارگردانی مهرداد دفتری 93- 1386) .

2) مجموعه آثار نُت شده برای نی ، سه تار و . . . از ساخته ها و نواخته های حسن کسائی .

3) آلبوم های صوتی از اجراهای حسن کسائی که همراه با دیگر هنرمندان موسیقی ایران است .

4) کتاب : حسن کسائی ( زندگی و موسیقی) ] در دست تهیه[ و . . .

وسایل آموزشیs

این مؤسسه سعی نموده است که از وسایل و امکانات آموزشی در زمینه های فعالیت خود ( موسیقی- خوشنویسی- نقاشی) بهره مند شود و خواست مربیان و هنرجویان را تا حدود زیادی برآورده سازد .

فوق برنامه

نغمۀ گشایش از بدو تأسیس(1379) تاکنون توانسته است با برگزاری : (1) نشست     (2) سمینار       (3) کنسرت   (4) کنسرت های آموزشی  (5) اجراهای آموزشی   (6) برگزاری نمایشگاه   (7) اجرای مسابقه  (8) کلوپ موزیکال فصلی و . . . به اهداف رشد فرهنگی موسیقی نیز کمک شایانی بنماید .

دیدگاه آینده

تلاش همه ی ما در این راستا آن است که مؤسسه فرهنگی هنری نغمه ی گشایش را در همه ی زمینه ها چه به لحاظ کیفی و چه به لحاظ کمی ، هر روز بهتر از دیروز ، هدایت و حمایت کنیم ؛ . . . . . . . با شما همراهیم ، با ما همراه باشید !